فواید ریش گذاشتن برای زیبایی و سلامتی مردان

این ماه در کشورهای خارجی “نوامبر بدون اصلاح” نامگذاری شده و هدف از آن جلب توجه مردم به سرطانهایی است که مردان به آن مبتلا می‌شوند.

داشتن ریش

بنا به آنچه که در وبسایت این کمپین آمده، هدف از این کمپین "افزایش آگاهی از طریق گرامیداشت موهایمان است. موهایی که بسیاری از مبتلایان به سرطان آن را از دست می‌دهند.”

اما جدای از این موضوع، داشتن ریش فوایدی برای مردان دارد که بد نیست بدانید.

ریش می‌تواند روند افزایش سن را کُند کندریش شما می‌تواند ۹۰ تا ۹۵ درصد از اشعه فرابنفش را دفع کند و به این ترتیب مانع از ایجاد چین و چروک صورت و همچنین سرطان پوست شود.

ریش گذاشتن یعنی از شر موهای زیرپوستی خلاص شدنآن موهای ریز، مزاحم و دردناکی که گهگاه زیرپوست صورت رشد می‌کنند، یارای مقابله با ریش را ندارند. همچنین دیگر خبری از قرمزی و التهاب پوست که معمولاً بعد از تراشیدن ریش اتفاق می‌افتد نیز نخواهد بود.

مردان ریش‌دار مردانه‌تر به نظر می‌رسنداگر دوست دارید ظاهری مردانه داشته باشید، ریش داشتن به شما کمک زیادی می‌کند. طبق تحقیقی که در مجله تکامل و رفتار بشر به چاپ رسید، هم زنان و هم مردان موی صورت مردان را به مردانگی بیشتر تعبیر می‌کنند. اما طول ایده‌آل ریش چقدر است؟ در این تحقیق گفته شده است که ریشی که ده روز رشد کرده، حداکثر جذابیت را دارد.

ریش اوقات فراغت بیشتری را رقم می‌زند مردان بی‌ریش به طور متوسط ۳۳۵۰ ساعت از عمرشان را صرف اصلاح صورت خود می‌کنند. اما مردانی که ریش دارند، تقریباً به همان میزان وقت در اختیار دارند که به کارهای مورد علاقه‌شان مثل کتاب خواندن، ورزش کردن و کمک به همنوع اختصاص دهند.

ریش می‌تواند علائم آسم و آلرژی را کاهش دهدموی صورت می‌تواند بخشی از غبار و گرده‌ها را پیش از اینکه وارد سیستم تنفس شما شوند، به دام بیاندازد. این امر مانع از ورود آلاینده‌هایی که بالقوه امکان ایجاد بیماری و عفونت را دارند به بدنتان می‌شود.

ریش شما را گرم نگاه می‌دارددقیقاً مثل موی سر، ریش نیز صورت را از عوامل بیرونی محفوظ نگاه می‌دارد. یک مرد کانادایی به نام پیت هیکی زمانی این فرضیه را تست کرد و در زمستان تنها ریش نیمی از صورت خود را تراشید. او شهادت می‌دهد که بخش ریشدار صورتش زمستان بسیار گرم و نرم‌تری را تجربه کرده است.

ریش پوستتان را مرطوب نگاه می‌دارد

مردانی که صورتشان را می‌تراشند باید برای جلوگیری از خشک شدن پوستشان بعد از اصلاح، از افتِرشِیو استفاده کنند. اما ریش به صورت طبیعی پوست را مرطوب کرده و روغنهای طبیعی که پوست تولید می‌کند را حفظ می‌کند. ریش به مثابه مانعی در برابر نیروهایی همچون باد و حوله عمل می‌کند و روغنهای اطراف چانه و لپها را حفظ می‌کند.

بولتن نیوز

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 21 July 2024
الأحد, ۱۴ محرّم ۱۴۴۶
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.