طرز تهیه دسر ایتالیایی سمیفردو

سمیفردودسرها انواع مختلف دارند و هر کسی دسری را می پسندد. امروز یک دسر ایتالیایی رامعرفی کرده وآموزش می دهیم.طرز تهیه دسر سمیفردو ایتالیایی.

سمیفردو در ایتالیایی به معنای نیمه سرد است و به یک سری دسرهای نیمه یخزده گفته می شود که معمولاً شامل کیک بستنی، کاستاردهای نیمه یخزده و بعضی از تارت های میوه ای می شود. این دسر بافت موس یخزده را دارد، زیرا از ترکیب بستنی و خامه بدست می آید.

مواد لازم:• 2 فنجان (500 میلی لیتر) خامه غلیظ
• 4 عدد تخم مرغ
• 1 فنجان (215 گرم) شکر شیرینی پزی
• 300 گرم تمشک یخزده
• 250 گرم بادام، خرد شده
• تمشک و توت فرنگی، برای تزئین

دستور تهیه:

1. ته و کناره های یک قالب فلزی کوچک شیرینی پزی به گنجایش (160 میلی لیتر) را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و کناره های کیسه را آویزان بگذارید.

2. از میکسر برقی برای هم زدن خامه در کاسه ای متوسط استفاده کنید تا خامه قوام بیاید. از میسکر دیگری برای زدن تخم مرغ ها و شکر در کاسه ای بزرگ استفاده کنید و 4 دقیقه بزنید تا غلیظ و کمرنگ شود. خامه را به آن اضافه کنید و از قاشق فلزی بزرگی برای مخلوط کردن آن استفاده کنید.

3. تمشک ها را در کاسه ای بگذارید و با چنگال آنها را له کنید. حالا آنها را با بادام به مخلوط خامه اضافه کنید و ترکیب کنید. سپس با قاشق از این مخلوط در قالب ها بریزید. قالب ها را روزی سینی بگذارید و روی آنها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید 6 ساعت در فریزر بماند تا سفت شود. سپس از قالب ها درآورده و با تمشک و توت فرنگی تازه سرو کنید.

3 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Sunday, 21 July 2024
الأحد, ۱۴ محرّم ۱۴۴۶
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.