ضرب‌الاجل ۴ ماهه به ایران

یک منبع آگاه در وزارت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه نتیجه شکایت گازی ترکیه علیه ایران در دادگاه مشخص شده است و براین اساس ایران باید قیمت گاز خود را از سال 2011 کاهش دهد، گفت: براساس این رأی قیمت گاز ایران باید بین 10 تا 15 درصد کاهش پیدا کند.

این منبع مطلع با اشاره به اینکه وزیر انرژی ترکیه نیز اخیراً نسبت به اظهارات مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران واکنش نشان داده و اعلام کرده است صحبت حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت گاز ایران مورد تأیید است، گفت: براین اساس باید ایران جریمه‌ای را به ترکیه پرداخت کند که رقم آن هنوز مشخص نیست و باید با طرف ترک مذاکرات لازم صورت پذیرد.

 

وی گفت: البته این امیدواری در وزارت نفت وجود دارد که در آینده بتوان ضمن افزایش صادرات گاز به ترکیه که توان آن نیز در کشور وجود دارد روابط اقتصادی با ترکیه را نیز افزایش داد.

به گزارش خبرنگار فارس، حمیدرضا عراقی اخیراً در جمع خبرنگاران با اشاره به شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران گفته است نتیجه این شکایت مشخص شده و باید در بین 10 تا 15 درصد قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه از سال 2011 به مدت 4 سال کاهش پیدا کند اما روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در واکنش به مدیرعامل این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود هنوز نتیجه شکایت گازی ترک‌ها علیه ایران مشخص نشده و هنوز این شکایت در دادگاه به سر می‌برد.

گزارش فارس اضافه می‌کند: وزیر انرژی ترکیه امروز در گفت‌وگو با رسانه رسمی این کشور (خبرگزاری آناتولی) ضمن تأیید اظهارات حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفته است، قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه باید 13 تا 15 درصد کاهش پیدا کند و ضرب‌الاجل 4 ماهه نیز برای این کار تعیین شده است.

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Saturday, 23 September 2023
السبت, ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵
شنبه, ۰۱ مهر ۱۴۰۲

Please publish modules in offcanvas position.