اسرار عمر طولاني مسن ترين افراد جهان

اسرار عمر طولاني مسن ترين افراد جهان

مسن‌ترین افراد جهان، اسراری که باعث عمر طولانی آنها شده است را به اشتراک گذاشته‌اند.

«آلیس هرز سامر» متولد 26 نوامبر 1903 که در سن 108 سالگی درگذشت، آلیس گفته بود خنده و مثبت اندیشیدن باعث طول عمر می‌شود.

 

«ساکاری مومویی» در سال 1903 متولد شد و 5 فوریه گذشته 112 ساله شده است؛ در حال حاضر سمت ریاست دارد؛ وی گفت: غذای سالم خوردن و زود بیدار شدن می‌تواند دلیلی برای طول عمر باشد.

«جسی گالان» شهروند اسکاتلندی که 109 سال دارد؛ وی هر روز صبح یک کاسه فرینی می‌خورد و ورزش را هیچ‌ وقت ترک نکرده است.

«مامی ریردن»  114 سال و نیم عمر کرد و در سال 2013 درگذشت؛ او از قدیمی‌ترین شهروندان آمریکایی بود؛ وی در سال 2011 به یک روزنامه محلی گفته بود: همیشه به دیگران کمک کنید و با دیگران آنطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود، کارهایتان را خودتان انجام دهید و سالم زندگی کنید، خداوند به عمر شما برکت می‌دهد.

«الکساندر ایمیچ» یکی دیگر از قدیمی‌ترین افراد امریکایی بود؛ تصویری که مشاهده می‌کنید قبل از مرگ وی در ماه ژوئن سال 2014 در خانه‌اش در نیویورک گرفته شده است. وی در مورد اسرار عمر طولانی خود گفته بود: تغذیه مناسب، ژنتیک خوب، ورزش، استرس نداشتن دلیلی برای داشتن عمر طولانی است.

«سالوستیانو سانچز بلازکز» 112 سال عمر کرد؛ وی روزانه یک موز، شش میوه  و غذاهای ساده می خورده و در خوردن غذا زیاده روی نمی کرده است.

«ژان کلمان» تا سن 122 سالگی عمر کرد، این زن فرانسوی در تمام طول زندگی خود یک بار هم مریض نشده بود و حتی یک بار هم نزد دکتر نرفته بود؛ ژان هیچوقت الکل، سیگار و شیرینی مصرف نکرده بود و  تا سن 100 سالگی هر روز دوچرخه سواری می‌کرده است.

«بس کوپر» در سال 2011 که 116 سال داشت، نام وی به عنوان رکورد دار وارد کتاب گینس شد، وی به ندرت تنقلات می‌خورد، همیشه فعال بود، هیچوقت به کارهایی که داشت فکر نمی‌کرد و هیچ وقت استرس نداشت.

«لیلا دِنمارک» اولین متخصص اطفال شاغل در جهان بود که عمر طولانی داشت؛ وی در سن 103 سالگی بازنشسته شد و 11 سال پس از بازنشستگی مدام آب می‌نوشید، رژیم غذایی وی در دو وعده غذایی پروتئین و سبزیجات بوده و از خوردن مواد قندی خود داری می‌کرده است؛ وی حتی در سن 114 سالگی کیک تولد خود را نخورد.

«میسائو اُکاوا» 116 ساله است؛ به نظر وی سوشی به خصوص ماهی و برنج بخارپز، خواب به موقع و حداقل 8 ساعت در شب باعث عمری طولانی می‌شود.

«هیدکو آرما» 101 ساله و ژاپنی است؛ وی معتقد است کمتر خوردن گوشت قرمز و محصولات لبنی موجب طول عمر می‌شود.

فارس

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 06 July 2022
الأربعاء, ۰۶ ذو الحجة ۱۴۴۳
چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.