تساوی فینالیست ها در اصفهان ؛ متن و حاشیه ذوب آهن و استقلال

ذوب آهن 0 - استقلال 0؛ قرار به فینال حذفی

تیم فوتبال ذوب آهن با وجود ارائه یک بازی تهاجمی موفق به گلزنی نشد تا استقلال باز هم از یک بازی خارج از خانه نتیجه مطلوب را کسب کند.


 

به گزارش "ورزش سه"، استقلالی‌ها با این مساوی 35 امتیازی شدند و به صدرنشینی خود ادامه دادند. این در حالی است که ذوب آهن با 31 امتیاز بهترین فرصت را برای حضور در رتبه دوم از دست داد تا با 31 امتیاز در انتظار اتمام بازی پرسپولیس و سپاهان باشد.

ساعت 14:30، هفته هجدهم لیگ‌برتر
ورزشگاه: فولادشهر، تماشاگر:
داور: شاهین حاج بابایی       کمک داور: محمدرضا ابوالفضلی- سعید علی نژادیانذوب‌آهن:

رشید مظاهری، هاشم بیک زاده، کاوه رضایی(حسن زاده 83)، قاسم حدادی فر، مرتضی تبریزی، احسان پهلوان(88 - آیوبل)، مهدی مهدی پور، هادی محمدی، محمد نژاد مهدی، دانیال اسماعیلی فر، مهدی رجب زاده(78 - رضا شکاری)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

استقلال:

سید مهدی رحمتی، هرائر مگویان، امین حاج محمدی، میثم مجیدی، میلادفخرالدینی، فرشید اسماعیلی(برزای 85)، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، جابر انصاری، محسن کریمی(65 - مهدی مومنی)، سجاد شهباززاده
سرمربی: پرویز مظلومی


اخطار

بیک زاده (32) از ذوب آهن
حاج محمدی (33) - مهدی رحمتی(93) از استقلال


شرح بازی:


نبرد حساس دو تیم مدعی لیگ در شایطی اغاز شد که با توجه به تعطیلات بلند مدت لیگ پیش بینی می شد که دو تیم کیفیت قبل خودشان را نداشته باشند.از طرف دیگر تغییرات ذوب آهن در نیم فصل دو بازیکن لبنانی این تیم را از ترکیب خارج کرد تا دانیال اسماعیلی فر و هاشم بیک زاده به عنوان دو بازیکن تهاجمی تر بتوانند از کناره ها بر روی دروازه استقلال فشار بیاورند.بازی با برتری ذوب آهن شروع شد و قدرت خط هافبک این تیم در تقابل با هافبک های استقلال باعث شد تا توپ و میدان در اختیار ذوب آهن قرار گیرد ولی مرد اول استقلال در نیمه اول سید مهدی رحمتی بود که بارها با واکنش‌های خوب خودش اجازه باز شدن دروازه استقلال را نداد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.با شروع نیمه دوم هم روند مسابقه تغییری نکرد و این ذوب آهن بود که فشار بیشتری بر روی دروازه حریف خودش آورد و استقلال هم چشم به ضد حملات داشت تا بتواند به دوازه ذوب آهن نزدیک شود اما در نهایت گلی از خط دروازه ها نگذشت تا دو تیم مدعی صدر جدول امتیازات را تقسیم کنند.بهترین بازیکن:

مهدی رحمتی دروازه بان استقلال با دو سیو عالی بهترین بازیکن تیمش بود اما در ذوب آهن، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی تبریزی و مهدی رجب‌زاده فوق العاده کار کردند.


اتفاق ویژه:

ذوب آهن با وجود حملات پیاپی مقابل استقلال موفق به گشودن دروازه سیدمهدی رحمتی نشد تا بهترین فرصت را برای حضور در پله دوم جدول از دست بدهد.


دقایق حساس


دقیقه 3 – سجاد شهباززاده از جناح چپ و روی خط محوطه جریمه صاحب توپ شد و به گونه ای که تخصص دارد یک ضربه فنی روانه دروازه ذوبی ها کرد اما این توپ خطرناک از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 6 – کرنر ارسالی از جناح راست برای ذوبی ها، سه موقعیت خطرناک پیاپی روی دروازه رحمتی ایجاد کرد، در ابتدا سانتر کرنر را رحمتی از روی سر مهاجم ذوبی ها دور کرد، سپس این توپ که زیر پای تبریزی افتاده بود توسط شوت محکم و چکشی وی به جایی رفت که رحمتی ایستاده بود و او این توپ را  با واکنشی به موقع و زیبا مهار کرد و ضربه سوم را نیز خود تبریزی به سمت دروازه استقلالی ها زد اما این توپ نیز از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.
دقیقه 18 : سانتر احسان پهلوان و ضربه سر کاوه رضایی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.
دقیقه 29 : ضربه سر میثم مجیدی به جابر انصاری رسید،او با چرخش شوتش را به سمت دروازه زد ولی در میان راه مدافعان ذوب آهن را توپ را دفع کردند.
دقیقه 30: مهدی رجب زاده از سمت راست دفاع استقلال را به هم ریخت اما سانترش روی دروازه از همه بازیکنان عبور کرد و توپ به مدافعان استقلال رسید.
دقیقه 35: سانتر دانیل اسماعیل فر تنها یک بغل پا برای گل شدن نیاز داشت اما امین حاج محمدی با یک تکل توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 40 : سانتر میثم مجیدی با شوت سرضرب جابر انصاری همراه بود اما این توپ به مدافعان ذوب آهن برخورد کرد.
دقیقه 44 : شوت ناگهانی و فنی مهدی رجب زاده را مهدی رحمتی با واکنشی مناسب به کرنر فرستاد.
دقیقه 46: اشتباه میثم مجیدی و همکاری سریع ذوبی‌ها از جناح چپ فرصت خوبی را نصیب سفیدپوشان کرد که این فرصت بدون تهدید دروازه استقلال به میانه زمین بازگشت.
دقیقه 46: ضربه کاشته ارسالی از جناح چپ با دخالت کاوه رضایی و ضربه نهایی اسماعیلی‌فر دروازه رحمتی را تهدید کرد.
دقیقه 48: حرکت سریع ذوبی‌ها و پاس خوب رجب زاده به تبریزی با ضربه بی‌دقت این بازیکن به اوت رفت تا این موقعیت نیز از کف ذوبی ها برود.
قیقه 49: ارسال بلند از جناح راست در محوطه جریمه ذوب آهن به کریمی نرسید و به اوت رفت. این اولین حضور استقلال در این نیمه روی دروازه ذوب آهن بود.
دقیقه 51: باز هم فرار تبریزی از جناح راست و پاس عرضی او به رجب زاده موقعیت خوبی را نصیب ذوب آهن که تعلل رجب زاده و دخالت روزبه چشمی موقعیت را از سفیدپوشان میزبان گرفت.
دقیقه 51: سانتر عالی دانیال اسماعیلی فر و ضربه سر کاوه رضایی با واکنش فوق العاده مهدی رحمتی توام شد. دروازه بان استقلال بلافاصله ضربه بیک زاده در ریباند را دفع کرد تا اینجا موثرترین بازیکن تیمش لقب بگیرد.
دقیقه 55 : نفوذ اسماعیلی فر به پشت محوطه جریمه استقلال و ضربه نهایی کاوه رضایی به مدافعان استقلال برخورد کرد و به کرنر رفت.
دقیقه 58: اشتباه مگویان لحظه ای دروازه استقلال را به خطر انداخت اما استارت بلند کاوه رضایی به دلیل فاصله زیاد توپ با او بی‌نتیجه ماند.
دقیقه 59: نفوذ احسان پهلوان تا پشت محوطه جریمه استقلال با ضربه نهایی بیک زاده در اختیار رحمتی قرار گرفت.
دقیقه 61: شوت عالی مهدی رجب زاده از فاصله 8 متری باز هم با واکنش مهدی رحمتی راهی به دروازه استقلال نیافت و به کرنر رفت.
دقیقه 63: فرار زیبای تبریزی از سمت راست و شوت کاوه رضایی با برخورد به زانوی مگویان توپ وارد گل نشد.
دقیقه 66: جدی‌ترین خطر استقلال روی دروازه ذوب آهن با واکنش عالی رشید مظاهری خنثی شد. پاس خوب میثم مجیدی به مهدی مومنی تازه وارد و ضربه او با نوک انگشتان مظاهری و قیچی مدافع ذوب برگشت داده شد و ضربه محکم چشمی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم از روی دروازه میزبان به اوت رفت. استقلال در این صحنه می‌توانست برخلاف جریان بازی به گل برسد.
دقیقه 70: حرکات ترکیبی استقلال و پاس امید ابراهیمی به جابر انصاری رسید اما سانتر او با بدون برخورد با بازیکنان به بیرون رفت.
دقیقه 69: باز هم کار تیمی ذوب آهنی‌ها از جناح راست و پاس عمقی رجب‌زاده به اسماعیلی‌فر فرصت خوبی را نصیب ذوب آهن کرد اما کات‌بک دفاع راست ذوب آهن عرض زمین را طی کرد.
دقیقه 70: پاس تبریزی و دخالت کاوه رضایی با هوشیاری مدافعان استقلال به رحمتی رسید.
دقیقه 71: شوت محکم امید ابراهیمی از فاصله 35 متری از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت.
دقیقه 74: مهدی مومنی روی اشتباه مدافعان ذوب آهن می‌توانست تیمش را صاحب گل کند اما خودخواهی او در ارسال پاس به شهباززاده این موقعیت عالی را از دست استقلال گرفت.
دقیقه 80: حمله استقلال از جناح راست و ضربه سر خطرناک جابر انصاری در دست‌های مظاهری آرام گرفت.
دقیقه 82: ارسال سریع دانیال اسماعیلی فر و ضربه سر کاوه رضایی به سمت دروازه استقلال نرفت. این آخرین ضربه به توپ رضایی در این مسابقه بود.
دقیقه 84 : شوت مسعود حسن زاده به راحتی در دستان مهدی رحمتی قرار گرفت.
دقیقه 1+90: ضربه زیبای مارکو آیوبل به شکل خطرناکی از پشت مهدی رحمتی رد شد و راه کنار دروازه را طی کرد.


در حاشیه


* تعدادی از هواداران استقلال به دلیل این که جای کمی به آنها اختصاص داده شده بود روی تپه های فولاد شهر نشسته اند.
* قرار است امروز از رضا احدی پیشکسوت باشگاه استقلال تجلیل بشود.
* عروسکی که نماد باشگاه ذوب آهن است در کنار زمین است و بازیکنان این تیم با او عکس یادگاری می گیرند.
* پیش از شروع بازی از تیم زیر 13 سال ذوب آهن به دلیل قهرمانی در لیگ اصفهان تجلیل شد.
* جایگاه خالی روبه‌روی دوربین فیلمبرداری با فاصله ای که بین هواداران استقلال و ذوب آهن گذاشته شده، از نکات منفی این بازی است.
* هاشم بیک زاده در ابتدای نیمه دوم بابت اخطار نیمه اول به شاهین حاج بابایی اعتراض کرد و به او گفت این اخطار حق وی نبوده است.
* هر دو تیم در نیمه دوم بدون تغییر وارد میدان شدند.

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Monday, 24 January 2022
الإثنين, ۲۰ جمادى الثانية ۱۴۴۳
دوشنبه, ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

Please publish modules in offcanvas position.