تیم های حاضر در یورو 2016 ؛ مجارستان

مجارستانبه گزارش خبرگزاری فارس، با نگاه به کارنامه تیم‌ملی مجارستان متوجه می‌شویم که این تیم پرافتخارترین تیم گروه F یورو 2016 است. زیرا در رقابت‌های جام‌جهانی 9 بار حضور داشته است که دو بار به فینال این رقابت‌‌ها رسیده است که جای تحسین دارد. اما هر دوبار هم ناکام مانده است. اولین باری در سال 1938 مقابل آتزوری مغلوب شد و با نتیجه 4 بر 2 بازی را واگذار کرد تا ایتالیا فاتح جام‌جهانی باشد.
مجارستان در جام‌جهانی 1954 هم توانست خود را به فینال این رقابت برساند اما این‌بار ژرمن‌ها مقابل آنها بودند. میزبانی این رقابت‌‌ها در سوئیس بود. بازی نفس‌گیر فینال میان مجارستان و آلمان غربی برگزار شد که ژرمن‌ها موفق بودند و مجارها باز هم در حسرت قهرمانی ماندند.

 

مجارها در رقابت‌های یورو هم بد نبودند با نگاه به کارنامه آنها می‌بینیم که آنها به یک مقام سومی و یک مقام چهارمی دست پیدا کنند. حال با این کارنامه خوب آنها در گروه F با پرتغال، اتریش و ایسلند همگروه شدند که آسان‌ترین گروه یورو 2016 به شمار می‌آید. تنها رقیب جدی مجارستان پرتغال است.

اگر مجارستان مصدوم و محرومی نداشته باشد در درون دروازه گابور کرالی گلر باتجربه‌اش قرار می‌گیرد. در خط دفاعی فیولا، ژوهانس، گوزمیس و کادر بازی می‌کنند. در خط میانی الک، گرا، دزوژیک و کلین‌هسلر بازی می‌کنند. اما در خط حمله برای مجارها لورنسیوس و سازالای توپ‌می‌زنند.

برند استورک

این مربی 51 ساله مجار به دنبال تجدید روزهای اوج مجارستان آن زمان که توانستند به فینال جام‌جهانی راه یابند. اما برای محقق کردن این آرزو کار آسانی را پیش رو ندارد. استورک کار مربیگری را با تیم جوانان قرقیزستان شروع کرد تا اینکه توانست در سال 2012 هدایت تیم المپیاکوس را برعهده گرفت. وی 3 سال این تیم را هدایت کرد و در سال 2015 هدایت تیم‌ملی مجارستان را برعهده گرفت. وی توانست در مرحله‌پلی آف با پشت سر گذاشتن اتریش به مرحله نهایی یورو راه یابد.
با توجه بر اینکه او در آسان‌ترین گروه یورو قرار گرفته است و تنها حریف جدی آن پرتغال است امیدوار است از این مرحله بالا برود.

ژوزف بوژیک

با نگاه به کارنامه بازیکنان مجارستان متوجه می‌شویم که ژوزف بوژیک با 101 بازی در صدر قرار دارد. اما این رکود در این رقابت‌ها به دست کرالی گلر باتجربه مجارها شکسته می‌شود زیرا او هم 101 بازی در کارنامه خود دارد و در آستانه شکستن این رکورد است.

 

1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
GRID LIST
موفقیت
گنج
طلاق
شوهرداری
ازدواج
Wednesday, 10 August 2022
الأربعاء, ۱۲ محرّم ۱۴۴۴
چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

Please publish modules in offcanvas position.