×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 65

لری پیج چگونه می خواهددنیاراباگوگل اداره کند؟

اریک اشمیت آنقدر صندلی مدیریت گوگل را داغ نگه داشت تا لری پیج کارآموز، حرفه ای شد و آنرا در آوریل ۲۰۱۱ از وی تحویل گرفت.

اریک اشمیت آنقدر صندلی مدیریت گوگل را داغ نگه داشت تا لری پیج کارآموز، حرفه ای شد و آنرا در آوریل ۲۰۱۱ از وی تحویل گرفت.

لری پیج مبدع موتور جستجویی است که اینک بر دنیا حکومت می کند و لری آنقدر یاد گرفته است تا به اپل پریده و فیس بوک را به مبارزه بطلبد. لری درباره جنگ ترمو هسته ای مطرح شده توسط استیو جابز فقید می گوید: چه خوب که کار می کند!

و او این جمله را با آرامش خاطر مانند مدیر یکی از بزرگترین کمپانی های آی تی می گوید و خنده معناداری می کند.

مصاحبه وی با wired نوع بینش و نگاه وی را درباره دنیا نشان می دهد:

پرتاب به ماه را بر زبان جاری می کند و در این باره می گوید ابداع و بیزینس توامان، می تواند ما را به مقصد برساند و هر کدام بدون دیگری بی معناست و باید بالانس بین این دو رعایت شود.

به وضع موجود کسب و کار نگاهی انتقادی دارد (می خواهد یک میلیون نفر را به استخدام گوگل در بیاورد) و می گوید با سرزنش کردن کمپانی های مشابه نمی توان به بهترین ها دست یافت و این باعث پوسیدگی تدریجی در زمان می شود در حالی که بهبودی تدریجی در گذر زمان تضمین شده است.

وی ابایی از ورود به سوی تولید و عرضه محصولات ندارد و در همین رابطه باطعنه می گوید: اپل فقط به صورت خیلی خیلی خیلی محدود، چند تا چیز! درست کرده است و هر چند خوب کار می کنند، اما رضایت بخش نیستند.

و این موضوع باعث شده تا گوگل تنوع طلب شده و به سوی وب میل، شبکه های اجتماعی و صنعت موبایل برود.(می خواهد بگوید اپل از یک جایی جلوتر نرفته اما گوگل به همه جا رفته و خواهد رفت) همزمان که لری پیج از توسعه وب میل مضطرب بود، به سوی خرید سیستم عامل آندروید حرکت کرد و در تصمیم اش پافشاری کرد و این زمانی بود که بلک بری، سیمبین و ویندوز موبایل بازار را قبضه کرده بودند.

لری می گوید باید عقیده و اراده درازمدتی داشته باشید تا اوضاع بهتری شود (و این در حالی بود که آن زمان کسی اجازه نوشتن برنامه روی سیستم عامل خود را به گوگل نمی داد، دقیقا مثل حالا که گوگل اجازه نمی دهد و با مایکروسافت و ... دعوا دارد)

اما فشار لری پیج برای بهتر شدن منحصر به آندروید و نرم افزار نیست.

گوگل به همین خاطر برای توسعه سخت افزاری نیز دست روی موتورولا گذاشته وآنرا خریده است.

وی تصریح کرد که موتورولا جداگانه مدیریت می شود اما قول آوردن ابداعات را نیز گرفته است. ۵ تا ۱۰ سال آینده ما اسمارتفونهایی که شیشه هایشان می شکند را نخواهیم داشت (و این یعنی یحتمل دنیس وودساید مدیر موتورولا به لری قول داده که سال آینده شیشه های انعطاف پذیر می سازد!)

لری پیج از کارهای بزرگ در گوگل گفت و اینکه استراتژی آنها عرضه محصولات برای بیشترین مردم و کاربران است که در این باره گوگل مپ و اپل مپ را مثال زد و به زعم تلاشهای مستقلانه اپل برای اجرای نقشه خودش گفت بالاخره آنها هم فهمیدند کار چه کسی بهتر است (یعنی اپل تسلیم شد)

وی بدون اظهار نظر در این باره که آیا محصولات مایکروسافت را در گوگل راه می دهد یا خیر، طعنه ای هم به ویندوز زد و گفت مایکروسافت نمی خواهد شمار بیشتری از مردم را وارد سیستم عامل اش کند و به همین خاطر موفق نبوده است.

در مجموع لری نشان می دهد که از فشار سهامداران برای جلوتر راندن گوگل واهمه ندارد و به آنها این اجازه را نیز نخواهد داد.

وی با قطعیت می گوید گذر زمان بهبود و توسعه گوگل را گارانتی می کند (و مدیران اجرایی برای ماندن بیشتر بر روی صندلی این جمله ها را می گویند)

همیشه تصور شده که لری پیج همینجوری مدیر اجرایی گوگل شده و واهمه ای هم از رفتن ندارد اما فعلا با ژست مدیرانه خیلی سرحال بوده و همگی منتشریم ببینیم گوگل در سال جدید چه چیزی را از داخل دستمال قدرتش بیرون می آورد!

منبع: بیزینس اینسایدر، ویرد، فون ارنا

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Sunday, 21 July 2024
الأحد, ۱۴ محرّم ۱۴۴۶
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.