×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 65

حضورپررنگ مايكروسافت درغياب خودش

شرکت مایکروسافت بدون خدمات ارائه دهنده همچنان اول!

شرکت مایکروسافت به گزارش گویدا: از زمان معرفي پرهياهوي ويندوز8 توسط استيو بالمر، زمان زيادي گذشته است. البته محصولات مرتبط با ويندوز8 هم آن زمان معرفي شده و مي‌شود گفت موج خبري مايكروسافت با ويندوز8 آمده و رفته است.

هر چند در نمايشگاه CES 2013 مايكروسافت حضور نخواهد داشت، اما شركت‌هاي وابسته به اكوسيستم ويندوز8 تازه‌ كار خود را آغاز خواهند كرد. تبلت‌هاي ويندوز8، رايانه‌هاي شخصي، لپ‌تاپ و دستگاه‌هاي جانبي در محيط پرسرو‌صداي اين نمايشگاه حضوري شلوغ خواهند داشت و مي‌توان دستگاه‌هاي ويندوز8 را ديد كه از آخرين قابليت‌هاي اين سيستم عامل از جمله كنترل از طريق Kinect و صوت استفاده مي‌كنند.

در رويدادهاي گذشته CES، لپ‌تاپ‌ها و دسكتاپ‌ها تحت سايه تلويزيون‌هاي HDTV و وسايل مرتبط با آن قرار گرفته بودند. ويندوز نيز راه خود را به سمت تبلت‌ها، دستگاه‌هاي تركيبي و سينماهاي خانگي باز كرده است و مي‌تواند بخوبي توجه همه را به خود جلب كند.

چند توليدكننده بزرگ لپ‌تاپ اعلام كرده‌اند از مدل‌هاي جديد خود در CES رونمايي خواهند كرد. سامسونگ چهارشنبه گذشته به اين جمع اضافه شد و سوني نيز اعلام كرد سري 7 لپ‌تاپ‌هاي خود را با 11 ساعت عمر باتري و 150 درصد سرعت بيشتر در مرور صفحات در اين نمايشگاه عرضه مي‌كند.

ال‌جي از طرف ديگر اعلام كرده است چند رايانه ويندوز8 را معرفي مي‌كند و مدل جديدي از رايانه تركيبي خود، Tab-Book H160 را با نمايشگر 6/11 اينچي و كيبورد QWERTY كشويي را در اين نمايشگاه رونمايي مي‌كند. لنووو نيز از يك غافلگيري در اين نمايشگاه خبر داده است.

بخش عمده‌اي از رايانه‌هاي شخصي كه قرار است در نمايشگاه CES عرضه شود، به كيبورد سنتي مجهز نيست؛ چرا كه ويندوز8 لمس را در اولويت قرار داده است. رايانه‌هاي All-in-One احتمالا در مركز توجهات باشد، زيرا بدون كيبورد و تنها با لمس مانيتور كار مي‌كند.

اسوس و اينتل نيز قرار است رايانه‌هايي با قابليت تشخيص گفتار و حركات دست در نمايشگاه عرضه كنند.

گفتني است، اسوس در همكاري با LeapMotion در لپ‌تاپ‌هاي خودش فناوري جديدي از تشخيص حركت دست و بدن را پياده كرده است. تشخيص حركت دو دست و ده انگشت با دقت 290 فريم بر ثانيه و به‌اندازه 1‌/‌100 ميلي‌متر مي‌تواند اين لپ‌تاپ‌ها را به يكي از بهترين دستگاه‌ها براي توليد تبديل كند.

از طرف ديگر، Leap Motion قرار است در اين نمايشگاه به معرفي دستگاه‌هاي جانبي بپردازد كه مي‌تواند كنار رايانه‌هاي فعلي را به اين فناوري مجهز كند.

اينتل كه سپتامبر با عقد قراردادي با شركت Nuance، قابليت‌هاي تشخيص گفتار اين شركت را در اختيار خود در آورد، مي‌خواهد اين فناوري را در رايانه‌هاي آينده پياده كند. البته تشخيص گفتار قول يك‌ساله اين شركت در عرضه رايانه‌هاي شخصي است.

همچنين انتظار مي‌رود اولترابوك‌هاي اينتل امسال در نمايشگاه CES بدرخشند. آخرين مدل‌هاي عرضه‌شده احتمالا با عمر بالاي باتري، رزولوشن بيشتر صفحه‌هاي لمسي و وزن كمتر خواهند بود. پردازنده ولتاژ پايين Haswell اينتل گزينه منطقي در اين دستگاه‌ها خواهد بود.

تبلت‌هاي اندرويدي و ويندوز8 از نظر تعداد بيشترين حضور را خواهند داشت. از آنجا كه تبلت مايكروسافت (سرفيس) اكتبر عرضه شد، هنوز تبلت ويندوز8 با قيمت پايين عرضه نشده است. بنابراين احتمال حضور تبلت‌هاي ارزان ويندوز8 در اين نمايشگاه وجود دارد.

هر چند تا زمان بازگشايي اين نمايشگاه، نمي‌توان دقيقا از اتفاقات درون آن مطلع شد.

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Sunday, 21 July 2024
الأحد, ۱۴ محرّم ۱۴۴۶
یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳

Please publish modules in offcanvas position.